Наше звичне уявлення про рекламу є досить великим, але при цьому дуже стандартним або навіть шаблонним. Багато людей щодня стикаються з різними рекламними різновидами. Деякі споживачі вже напам’ять запам’ятали вивіски і слогани, присутні на них. Останнім же часом все більшою популярністю користується креативна реклама на будівлях, яка внесла щось нове в маркетингову область і зробила її більш цікавою і незвичною.

Для початку потрібно визначити, що являє собою англійське слово «креатив». Йдеться про кальці «creative» (в перекладі означає творчий). У зв’язку з цим можна зробити наступний висновок: креатив є повноцінним синонімом слова творчий. Існують і інші визначення креативу. Багато позиціонують його як творчого, творчого процесу створення і втілення оригінальних ідей, інші говорять про відносно унікальному поєднанні виразних форм, що впливають на цільову аудиторію і керуючих її поведінкою. Одне залишається незмінним: креативна світлова реклама стає все більш затребуваною, тому що завжди привертає увагу клієнтів і змушує їх задуматися над багатьма речами, грає на їх почуттях і емоціях.

Ключові ознаки креативності

Вже багато хто зміг давно переконатися в тому, що людина – це жива мішень для фахівців з маркетингової області. Кожен день все ми перебуваємо під пресом інформації. Як показує практика, людський мозок сприймає лише незначну частину з цього потоку. Вищеописана рекламна категорія являє собою ту саму домінантну групу. Її ключова задача – акцентувати на собі увагу. Якщо люди почнуть масово реагувати на неї, вдасться досягти початкової завдання. Настільки домінантні і нестандартні ідеї представлені в різних форматах, в тому числі у вигляді зовнішніх вивісок.

Потрібно чітко розмежовувати креативні пропозиції зі стандартними. До ключових ознак перших можна віднести наступні:

  • Запоминаемость (така реклама запам’ятовується людиною моментально і сприймається на сто відсотків).
  • Унікальність (є основною відмінністю від традиційної реклами).
  • Неповторність (неможливість дублювання в подальшому).
  • Нестандартне авторське мислення (під час створення такого типу продукту автори намагаються уникати звичних стереотипів і стандартних рішень).

Завдяки таким ознаками креативні вивіски змогли істотно виділитися серед альтернативних варіантів. Вони належним чином впливають на покупців і дозволяють домагатися реальних успіхів в маркетингових гонках.

Розробка креативної реклами

Існує кілька правил, якими дизайнери і автори обов’язково керуються для того, щоб креативна реклама для магазину мала найсильніший ефект на клієнтів і змушувала їх приходити в заклад і робити покупки. Йдеться про:

  • Аналізі специфіки ринку. Для гарантії реальної ефективності важливо максимально ознайомитися з особливостями ринку. Кому в першу чергу потрібна ваша продукція: підліткам або домогосподаркам? Чоловікам чи жінкам? Потрібно залучити нових споживачів або утримати старих? Це лише частина питань, на які обов’язково потрібно дати відповіді перед початком створення креативної конструкції.
  • націленість. Нестандартні пропозиції будуть більш дієвими, якщо вони ґрунтуються на людських потребах.
  • Споживчому мисленні. Креативні рекламні конструкції повинні притягати погляд для швидкого повідомлення головної ідеї.
  • Використанні можливостей відтінків і контрастів. За допомогою незвичайних колірних рішень можна легко залучити погляд, а «візуальна іронія», що протиставляє ідеї, завжди виступала в якості ефективного рекламного прийому.
  • уникнення двозначностей. Інформаційний посил повинен відрізнятися точністю і ясністю. Споживачі зазвичай не вдивляються в рекламу занадто довго для розуміння її тонкої суті.

Чому креатив в рекламі – це добре?

Зовнішня реклама креативна продовжує користуватися величезною популярністю, оскільки відрізняється творчістю, ефективністю, оригінальністю і, що найголовніше, впливає на емоції покупців і легко запам’ятовується. Для створення справжнього маркетингового шедевра не потрібно занадто багато ресурсів. Найважливіший момент в даному випадку – вивчити людську психологію. На жаль, цей фактор для більшості дизайнерів є нездоланна перешкода.

Якщо ж зв’язатись з надійною і перевіреною фірмою, можна буде розраховувати на отримання якісної і досить нестандартної рекламної вивіски, яка обов’язково приверне клієнтське увагу і змусить споживачів скористатися послугами або придбати товари в закладі.